Inter na záver prehral s Benficou

27.11.2019 Celý región

Bratislava 27. novembra (TASR) - Basketbalisti Interu Bratislava prehrali v šiestom a záverečnom vystúpení v A-skupine Európskeho pohára FIBA na domácej palubovke s Benficou Lisabon 91:95. "Žlto-čierni" v skupine dvakrát vyhrali a štyrikrát prehrali, už pred posledným kolom mali istotu postupu Portugalci a hráči holandského Leidenu.

Domáci basketbalisti odštartovali záverečné zápolenie v A-skupine dobre, lenže v úvodných minútach hostia vždy odpovedali rovnakou mincou. Benfica mala v tejto fáze mierne navrch, na čo Inter zareagoval oddychovým časom. Po ňom zlepšili „žlto-čierni“ svoj herný prejav a koncentrovaným výkonom nútili súpera k chybám. Aj vďaka početnosti trestných hodov vyhrali prvú štvrtinu napokon 24:20.

Druhá 10-minútovka bola ako na hojdačke, každé družstvo si totiž vybralo lepšiu a horšiu chvíľku. V jednej chvíli sa Inter dokázal bodovo utrhnúť, aby o niekoľko chvíľ umožnil súperovi pomýšľať na obrat. Trio Abrhám, Baťka a Skinner napokon priviedol svoj tím k stavu 46:44 po prvom polčase.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie Inter, opäť sa bodovo odtrhol, ale prílišnou nedisciplinovanosťou stále dovolil Benfice udržiavať nádej na výhru vonku. Dokonca v koncovke tretej štvrtiny sa ujali hostia vedenia 69:68, ale posledné slovo mali domáci, keď upravili na 71:69 z ich pohľadu.

Záverečná perióda priniesla podľa očakávania drámu, dlho to lepšie vyzeralo pre slovenského zástupcu, ale štyri minúty pred koncom sa hosťom podarilo obrátiť duel na svoju stranu. V koncovke sa domáci pokúsil o vabank, ten však úspešný nebol.